O nás

Táto stránka je venovaná členom a kamarátom Horoklubu Amatér. Samozrejme aj všetkým ostatným ktorí sa zaujímajú o naše aktivity, prípadne o členstvo v našom klube.

Sme nezisková organizácia pre podporu nášho pohybu po skalách, horách a na bicykli. Ale viac ako organizácia sme oddiel kamarátov, ktorých baví pohyb v krásach prírody. Oficiálne sme boli založení 7.9.2011, avšak počiatky siahajú do dávnejších dôb, keď sme ešte chodili na strednú školu. V tej dobe sme začínali chodiť spolu na prvé výlety a začínali sme spolu liezť prvé steny.

Postupom času sa pridávali ľudia a naša partia sa rozrastala. Začalo byť potrebné fungovať viac organizovane. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli založiť klub pre naše súčasné a budúce fungovanie a organizovanie akcií. Vďaka tomu môžme organizovať väčšie a lepšie akcie. Ísť ďalej. A v neposlednej rade podporovať ľudí, ktorí nemajú v danej chvíli všetko potrebné vybavenie alebo potrebné vedomosti.

V našom klube sa venujeme letným aj zimným športom. Na skale, v horách, na bicykloch a aj na vode. Ale lepšie ako dve hodiny čítať je raz zažiť. Ak máš chuť, si vítaný.

Čo to o našom klube a jeho aktivitách je možné si aj vypočuť v zázname z relácie rádia Regina Hosť Panorámy.

Spoločné lezenie v Chorvátskej Paklenici.
Zimný skialp v Roháčoch.
Letný prechod v Zakarpatskej Ukrajine.