Brigáda v klubovni

Brigáda v klubovni

Záznam z akcie

Prvý aprílový víkend sme si dali za úlohu neľahkú prácu. A to opraviť a skrášliť čo najviac z našej klubovne. A roboty bolo viac než dosť.

Začali sme už v piatok. V zostave Lopaz, Hajo, Tinka, Bizon, Matula a ja sme sa pustili do prvých prác. Začalo sa čistenie okolia klubovne, natieranie strechy gumoasfaltom a murovačky dier. Postupne sme začali aj vypratávať veci. Okolo 7 sme sa však rozpŕchli na oslavu.

Na druhý deň sme už od 8 sa pustili do roboty. V zostave dňa Lopaz, Hajo, Tinka, Bizon, Matula, Bimbo, Helga, Maťo Maťo, Cica, Čikel, Tomáš, Katka a ja sme sa pustili do roboty. Bolo treba namontovať svetlá, vysťahovať vnútro, zalepiť strechu, dorobiť čistenie okolia, opraviť podhlady, vyšmirgľovať a a vygitovať okná, vysádrovať vnútro a všetko natrieť. Robota celkom ubiehala, ale aj napriek snahe sme skončili až neskoro večer s riadnou dávkou úloh na ďalší deň. Väčšiu prestávku sme si dopriali iba pri Žabinom super obede.

V nedeľu nás čakalo ešte veľké množstvo úloh. Hlavne všetko donatierať, čo zabralo väčšinu dňa. Opraviť schody už bol len malý bonus za všetkými robotami. Našťastie sa všetko viac-menej podarilo spraviť, aj keď v komornejšej zostave Matula, Bimbo, Tinka, Tomaš, Cica, Maťo Maťo a ja. Prácu nám jedine skomplikoval dážď, ktorý sa spustil na všetky veci vonku počas upratovania.

Rád by som týmto ešte raz vyjadril veľké Ďakujem. Tým čo sa na brigáde zúčastnili ale aj tým, ktorý na ňu aspoň prispeli. Môžeme sa teraz tešiť z krásnych priestorov.

Marek

Výsledky našej práce:


Itinerár

Predpokladaný termín už avizovanej brigády v našej klubovni (pokiaľ vyjde počasie).

Začali by sme už pre istou v piatok po robote, večer pokecali a posedeli. Víkend by už bol v plne pracovnom duchu. Roboty je dosť, preto vás prosím o čo najväčšiu účasť.

Ako už bolo spomínané, čaká nás vypratanie spoločenskej miestnosti, vymaľovanie, vyčistenie koberca a podlahy, oprava okien a dverí, oprava stropu v dielni, oprava schodiska, vymaľovanie podhľadov, práce na streche (oprava bazénu, natrieť plechy a strechu), eventuálne ohnisko. V rámci brigády sa ešte budú kupovať aj ďalšie kľúče od klubovne a nejaké čistiace prostriedky.  Ak má ešte niekto nápady, čo treba spraviť napíšte.

Na tieto prace budem potrebovať: randap, látka na záves medzi miestnosťami. Plus každý kto má, doniesť šmirgle a štetky (na stenu aj normálne), drôtené kefy + jeden veľký rebrík.
Ako sme sa dohodli, píšte pls do komentárov, kto čo z vymenovaného materiálu má dom a môže doniesť. Kto chce prispieť finančne, pošlite buď mne na účet alebo čo najskôr v hotovosti, nech môžeme nakúpiť potrebné veci. Prípadne ak má niekto typ, kde by nám poskytli zľavu, sem s ním.

Marek


Máme: montážna pena, farba na drevené obklady, biela farba na drevo exteriérová, gumoasfalt, kúsok ipi cca 1x1m, sádra cca 3kg, sadrokartón, farba na stenu cca 200m2, git na drevo, lampy 3ks.