Výlet na Starý plášť

Výlet na Starý plášť

Záznam z akcie

Výlet na Starý plášť, bol veľmi dlho očakávaná akcia. Konečne prechádzka ktorej sa môžu zúčastniť aj sviatočný menej nadupaní turisti.
Počasie sme si objednali ukážkové. Jesenné absolútne neHoroklubácke. Po obtiažnom časovom menežmente sme sa predsa len všetci úspešne stretli a vyrazili. Na prianie posádky môjho auta sme šli po starých cestách až do Plaveckého Mikuláša. Na prianie domácej babičky sme zaparkovali na ňou schválenom mieste.
Vykročili sme popri plote do prekvapivo strmého terénu, no chlácholilo nás slniečko, ktoré nám pridávalo energiu a optimizmus. Popár výškových metroch sme sa mohli kochať prvým výhľadom na dedinku a jej okolie až po Plavecký hrad. Stúpali sme teda úpenlivo ďalej, každý meter nás s lúčmi slnka zohrieval o to viac, preto sme náš outfit museli prispôsobiť tomuto, teplému počasiu a povyzliekať niektorí až niekoľko vrstiev. Po tejto technickej prestávke som zistila, že skaly, ktoré sa pred nami vypínali sú súčasťou prechádzky a budeme ich prekonávať čo bol pre mňa pomerne šok. Pokračovali sme teda ďalej. Keď sa tráva pod nohami zmenila na skaly moje kroky boli omnoho opatrnejšie. Aj inokedy veľmi istý a prenikavý hlas bol zrazu plný obáv. Preto Žabkine povzbudivé slová mi pomáhali postupne prekonávať skalnatý reliéf. Sany, ktorá nám robila zvieraciu spoločnosť si starosti so skalami nerobila a prekonávala ich s úsmevom, veľmi energicky a svižne, výrazne bezproblémovejšie ako ja  Vrchol Kršlenica bol krásny, a pre mňa veľmi zásadný. Prekonala som svoj veľký strach z výšky a užila si krásny slnečný výhľad.
Prechádzka pokračovala borovicovým lesíkom a lúčkou, ktorá nás priviedla do krásneho bukového lesa. Naozaj bol veľmi pekný. Niektorým účastníkom prišla kocovina a únava tak trochu zaostávali – Helga ;) po kopci dole, hore pár krokov, ktoré nám spríjemňovali intenzívne pracovité zvuky motorovej píli a po chvíľke sa stromy rozostúpili s začali sa nám ukazovať prvé výhľady na Čiernej skale. Na tomto vrchole, sme opäť upravovali outfity a zároveň plnili žaludky. Z tohto miesta sme ďalej pokračovali tak mimo značky rovno za Marekom a začali sme a sa približovať k vytúženému vrcholu. Vychutnávali sme si krásu nepoznaných miest, páni sa vyžívali vyvaľovaním suchých stromov. Pozreli sme si aká krásna je Čierna skala z južnej strany. Popri tom sme si fotili zaujímave prírodné úkazy.
Dosiahli sme vytúžený vrchol – Starý plášť, niektorý – Hajo dosiahli aj jeden vrchol navyše – Nový plášť. Výhľad bol krásny slniečko hrialo, mach sa na skalách vynímal. Tak sme si oddýchli a podľa pôvodného plánu sme sa mali relaxačným krokom schádzať do Plaveckého Mikuláša. Avšak Marek a Hajo mali pocit, že davy prekypujú energiou a treba si prechádzku predĺžiť. Rozhodli sa, že nás napriek značnému odporu a nevôli ľudu, budú ťahať ešte na jeden nevhodne strmý, nekonečný a neexistujúci kopec a tak sme napriek všetkému vyšli na Malý Klokoč.
tu to ľa nejaké fotofotky   žaba

Itinerár

Oslovila ma celkom pekná trasa na Hikingu.
Nenáročný výlet na peknú sobotu.
Jedine bude vhodné tam ísť autami, keďže nechodí doobeda žiaden rozumný spoj.
Stretavka o 8 na parkovisku Patrónka.