Lezenie u susedov

Lezenie u susedov

Záznam z akcie

Teplo a pekné počasie sa pomaly míňa a pre to sme sa rozhodli o jeden z posledných výletov za skalami. Keďže slovenské skaly už nejaké poznáme a Hromada len za nami chodí, prišla s návrhom krásneho výletu do Čiech.

Začalo to všetko v piatok, po robote, v Bratislave niečo po 5tej. Nasadli sme do auta v zložení Ja, Marek a Malý Tomáš. Nabalení dostatočne a už s plným kufrom sme vyštartovali,ale zápchy nás zastavili už na prístavnom. Z Bratislavy sme šli asi hodinu, diaľnica na Makov, pri Trenčíne zápcha a spomalenie, takže Hromu a Barču, alias Nemorálna Búchačka, sme vyzdvihovali v časovom sklze. V duchu, už to tu bude a za chvíľu sme za pomoci Tomášovej GPS dorazili na parkovisko. Už len 10 min, podľa prvých správ, 15 min podľa ďalších a posledné sa zastavili na čísle 20 minút. Asi po pól hodine do kopca ku chate sme dorazili "ešte dnes" (23:59) na chatu, kde sme sa na stavanie stanu posilnili jedným či dvomi pivami. Stan sme postavili bez ďalších problémov a všetci sme si ustlali vonku pod širákom. :)

Sobotu ráno sme sa prebudili do krásneho rána. Šup ho raňajky a mohlo sa ísť objavovať skaly. Prostredie bolo krásne, začínajúca jesenná príroda a my s chuťou sme objavili všetky sektory skál a začali sme s Kvetinou.

Verzia 1 : (pre lenincov a tím čo sa nechcelo)
Lezenie bolo úžasné. Skala krásne držala, istenia boli krásne viditeľné a nebolo sa na čo sťažovať. Vybúchali sme cesty a šli na večeru.

Verzia 2: (realita)
Lezenie bolo zaujímavé a krásne. Preliezli sme zopár ciest z rôznych sektorov (Kvetina, U buku, Panna,...) a všade to bolo veľmi podobné. Moralové cesty rôznych chutí. :) Pri cestách obtiažnosti 3 a 4 bolo istenie len jedno a pri vyšších obtiažnostiach sa istenie nezhusťovalo, len sa pridalo možno jedno či dve. Ak sme videli istenie, podotýkam : obrovský kruh v borháku, v 2 metrov nad zemou, bolo to veľmi divné a na miestne pomery až neskutočné a bolo to niečo ťažšie (nejaké 7dmičky a viac).

S istením asi 4 metre nad zemou sa liezlo zaujímavo. Barča = Nemorálna Búchačka natiahla cesty bez problémov a bez ďalšieho priistenia. My sme si pekne zakladali frendy a čoky kde sa dalo a čo sa nedalo, sme nešli. :)
Bridlica dobre držala aj keď sa nám zdalo, že všetko sa pod nami hýbe a lokrov sme ponachádzali neúrekom, ale lezenie sme si užili. Nadobudli sme nové skúsenosti, že aj takto môžu byť odistené cesty a aj takto sa môže vo svete liezť.

Trochu moralu sa naučil náš reprezentant = Tomáš, keď liezol krásny zub (Pannu). Natiahol dobre odistenú stienku a pri robení štandu, ( bol vždy dobre za hranou, aby sa drelo lano, a zásadne vytvorený len z jedného borkáku alebo obrovského kruhu) sa hore pohyboval po "platničke" nezaistený, nakoľko si skúšal sólo. :)

Plní nových skúseností, trochu vybáti a nasiahnutí moralu sme sa pobrali na večeru pri ohni. Večer nám spríjemnili trempovia, ktorí spiavali pri vatre o sto dvesto. Rozcítení a po zdarnej hre (lyžičky) sme sa vybrali do spacákov.

Nedeľa sa niesla v znamení pohody a krátkeho lezenia v 6+ kovom previse. Trochu potrápenia pred odchodom nemohlo uškodiť. Buchta, smažák, krkovica na obed a šup ho na cestu. Pri pohľade na dediny sme sa nestíhali čudovať kade sme šli,ale späť sme cestu zdarne našli a šťastlivo dorazili domov.

Akcia ako sa patrí a pohodový víkend za nami. Už sa tešíme kedy sa tam opäť vydáme. :)

Žaba


Nemorálny človek už nasdílel fotky ;-) tady jsou ke stažení (heslo: rabstejn)

Itinerár

Už bylo načase abych naplánovala něco na české půdě. Tímto bych Vás chtěla vytáhnout na lezecký (kdo chce, může i turistický) zážitkový víkend na Rabštejně. Nějaké info z webu a ještě tady.

mapa


Z české strany 2 účastnice.


Jinak jsem spaní předpokládala ve stanech/pod širákem ale je tam i moznost ubytka v chate...proleťte si odkazy ;-) ) a jídlo vlastní na hořáku (trochu se přiblížit přírodě :-D ) ... najíst se dá na hájence nějaké základní věci jako je smažák ;-)

Pitná voda tam je tekoucí z trubky u hájenky ;-)


                                                                                                     ..::Hromada::..