Schneeberg

Schneeberg

Záznam z akcie

Pri jednom veselom letnom piatkovom posedení nadhodil Hajo či by sme nezbehli na Schneeberg. A tak sa teda operatívne zorganizoval tento nedeľný výlet. V oklieštenej zostave, Hajo, Miro a ja sme sa rozhodli prebádať výstupovú trasu tiesňavou z juho-západnej strany od Höllental-u.

Vyrazili sme od chaty Weichtalhaus, tu sme sa prezieravo informovali či je cesta, ktorú sme si zvolili turistická, alebo lezecká(občas sa to oplatí zistiť aj dopredu :D) a následne sme pokračovali peknou tiesňavou priamo na chatu Kleinthaler hutte. Keďže bola chata na pol ceste hore, bolo to ideálne miesto na snack a pivo... Suverénne som nabehol do chaty a ako správny nemčinár(kto ma pozná, ten vie) som si objednal "Zweimal Bier". No namiesto piva som sa dočkal asi dvojminútového preslovu v nemčine z ktorého som okrem Bier nerozumel nič. V skratke, NA CHATE KLEINTHALER NEMAJÚ PIVO!!! Po tomto neskutočnom sklamaní sme narazili na slovenských kolegov ktorý sa museli vysporiadať s rovnakým problémom, no oni dostali naložené ešte aj mliečnou polievkou(obaja mali alergiu na laktózu) - no aspoň sme si dali polievku my...

Na vrchole Schneebergu bolo veselo, procesie ľudí od vláčiku smerujúce k vrchnej chate, živá kapela a fajnové koláče dotvárali atmosféru. Do koloritu zapadla aj dvojica, ktorá si niesla na vrchol spílený strom - bežná nedeľná zábavka. Zostup bol už pomerne pokojný, zvolili sme jednoduchú zostupku na pretestovanie kolien.

Podarený výlet v blízkych Alpách vnukol viacero myšlienok na turistiku v tejto oblasti. Dúfam že sa nám podarí ich zrealizovať ešte tento rok.


Tomáš M.

Itinerár

Výlet na Schneeberg - jednodňovka juho-západnou trasou...