Devínska 37-mička

Devínska 37-mička

Záznam z akcie

Na štart kultového otvárania bikovej sezóny, Devínskej 37-mičky alias Bimbovho memoriálu, sme sa postavili v zložení Bimbo, Kubo, Peťo Ferko a ja. Na štart na Račianskom mýte sa okrem nás dostavilo približne 50 ďalších cyklistov. Naša voľba padla na strednú trasu, ktorá mala viesť cez Svätý Jur na Biely kríž a do Devína.
Cesta z Bratislavi do Jura viedla ešte v spoločnosti pelotónu väčšiny cyklistov. V Jure sme si pozreli štart maratónu a v miestnom pohostinstve sme sa posilnili rôznymi nápojmi pred očakávaným stúpaním. Po zhodnotení, že maratónci majú už dostatočný náskok sme sa postili do ich naháňania. Niektorých sa nám podarilo dohnať až na Bielom kríži, kde sme sa posilnili zaslúženými pivami a trošku sa zasedeli. Pôvodný plán bol sa vydať po žltej značke do Stupavy, kde sme sa mali stretnúť s Matulom. Avšak pre naše meškanie sme ho chceli vyslať naproti našej skupinke. Ten nás však odmietol s tvrdením, že to nie je zmysel cyklistiky sa bezcieľne niekam štverať a šiel račej domou. My sme sa následne vybrali cez Košariská do Borinky, Stupavy až do starého bicykla na občerstvenie. Po drobnej desiate sme sa už ponáhľali do cieľa v Devíne a po zaslúžený diplom. :)  Kubo s Peťom sa následne ponáhľali domou. My s Bimbom sme ešte chvíľku posedeli a vydali sa tiež hybaj do Bratislavi. Po ceste sa nám ešte naskytla príležitosť pozrieť sa do areálu Síhote, čo sme aj náležite využili.  

Itinerár

Jednodňová legendárna akcia na bicykloch, skorej známa pod menom Bimbov memoriál. Na výber su tri okruhy rôznych vzialeností so začiatkom na Račianskom mýte a koncom pod Devínom.