Snežný výlet

Snežný výlet

Záznam z akcie

Po  naplno využitom čase počas skúškového obdobia sme sa rozhodli využiť aj posledný víkend pred začiatkom semestra na výlet. Počasie nám doprialo dostatok snehu aj v Bratislave a jej okolí, nemuseli sme teda ďaleko cestovať za príjemnou zimnou atmosférou.

Trasa výletu nebola striktne určená, čo sme aj naplno využili. Z rána sme sa dopravili pomocou SAD do Stupavy a vyrazili sme na túru po modrej značke. Milým prekvapením bola prešliapaná stopa, no pod Starým Hájnym sa krok stopy skrátil, sem tam som si prišliapol vlastnú špičku a ako bonus sa v stope sem tam krížili nohy, aby si človek mohol vyskúšať aj baletné kroky. Až po pripojení na cestu z Pajštúnu smerom na Dračí hrádok sa stopa zmenila a z kŕčovitej, ubíjajúcej chôdze sa nám konečne podarilo prejsť na naše klasické tempo. Pod dračím hrádkom sme hodili na rýchlo obed a s vidinou Bystrického 2 sme začali rezko stúpať prešliapanou stopou. Asi po pol hodinke sme zrazu zistili, že sme značku už asi pol hodinu nevideli, a tak ako vždy, s použitím neplánovanej skratky, ocitli sme sa zrazu v bufete na Bielom kríži. Osviežili sme sa čajom a s radosťou sme vibramami vykročili na odhrnutú, suchú asfaltku do Rače. Po nie moc záživnom zostupe sme výlet úspešne zakončili nedeľným obedom v cukrárni a MHD domov.

Výlet dostál svojmu názvu, pohľady na zasnežené lesy alebo muflóna brodiaceho sa snehom príjemne spestrili nedeľné dopoludnie. Výlet nepatril k najdlhším, ale aj tých pár hodím stačilo na nabratie dychu do nasledujúceho semestra.


Tomáš M.


nech sa páči tu sú fotečky:)

Žabka

Itinerár

Myšlienka je nasledovná: dajme si peknú prechádzku, najpravdepodobnejšie cez Karpaty, tak aby sme plným dúškom využili novonapadnutý sneh a užili si (pre niektorých) posledný deň pred začiatkom semestra...

Presná trasa je riešená v komentároch k akcii.