Lezenie vo Viedni

Lezenie vo Viedni

Záznam z akcie

       Dátum tejto akcie pripadol na dátum 21.12.2012, ktorý zvestoval dlho očakávaný koniec sveta. Kedže sa nič neudialo(žiadne zatmenie, žiaden fialový plameň spaľujúci Zem...), tak sme mohli v pokoji vyraziť a otestovať lezeckú halu vo Viedni. S miernym časovým sklzom sme vyrazili. Naša cesta viedla cez dialnicu, ale dá sa k tejto hale dostať aj mimo spoplatnené úseky cez Hainburg atď. Časovo to vychádza plus mínus rovnako, mimo dialnicu to je zhruba o 15 min. dlhšie. Pri hale sa nachádza dostatočne veľké parkovisko, ktoré je zadarmo.

       Plní očakávaní sme prešli cez dvor, kde sa nachádzala exteriérová časť haly. Pozostávala z vonkajšej bouldrovky, slacklin-ového parku, nejakých preliezačiek a kamenných balvanoch, po ktorých sa samozrejme tiež lozí. Bohužiaľ, táto časť je v zime uzavretá. Po príchode sme sa zaregistrovali a podpísali formuláre(samozrejme iba v nemčine), ktoré zahŕňajú naše osobné údaje a vyhlásenie o spôsobilosti a dostatočných znalostiach o lezení a istení. Taktiež tu je napísané, že lezieme na vlastné riziko a súhlasíme s prevádzkovým poriadkom, v ktorom sú podmienky ako, že lezieme tak, aby sme svojou činnosťou neublížili druhým a pod. Už konečne zaregistrovaní sme zaplatili vstupné, ktoré ak je zakúpené do 14:00 hod je za 10 eur na celý deň a za 9 eur pre osoby, ktoré vlastnia Alpenverein.

       Do tejto haly sa oplatí vziať si aj nejaké prezuvky, lebo šatne a samotná hala sú ďaleko od seba a presun je pohodlnejší. Všetko je pohodlnejšie ako prechádzať sa v lezkách po dlažbe. :) Po prejdení cez turniket a dlhej chodby vyzdobenej motivačnými obrázkami sme dverami po ľavej strane vstúpili do haly. Samotná hala je obrovská, s množstvom rôznych ciest. Uprostred sa nachádza najdominantnejšia časť haly a to akoby dva obrovské prepojené piliere, ktoré vytvárajú veľký previs. Mimo toho sa tu dookola nachádzajú zvislé steny bez previsov alebo iba s miernym previsom. Tie sú umiestnené buď na galérií kde sa nachádzajú 4 sektory alebo sa dá liezť z prízemia. Tým pádom sú tu cesty rôznych výšok zhruba od 10 do 16 m. Na galérií sa nachádza sektor, ktorého povrch je vymodelovaný, aby sa čo najviac podobal skale. Liezť v tejto časti bolo zábavné a zvláštne zároveň, lebo človek nie je zvyknutý pomáhať si veľmi stenou a používa iba chyty, a tu sa bez pomoci steny a jej štruktúry nezaobíde. Pri tejto stene sa nachádzajú aj cvičné slacklin-y s inštruktážnou tabulou. Tak sme otestovali aj túto zábavku. :) Cesty sú tu citeľne inak stavané, sú technickejšie a človek si pri nich popremýšľa, čo sa mne osobne páči najviac. Okrem už spomínaných vychytávok sa tu po obvode haly prerušovane vyskytuje bouldrovka, je tu rýchlostná cesta so stopkami, bistro(keď sme tam boli bolo zavreté), automaty na kávu a všade sú tu kreslá alebo taburetky na sedenie.

       Celkovo sme v hale strávili 4-5 hodín a boli sme hlavne v jednej lokalite, v ktorej sme sa skvelo zabavili a vyničili. Takže sme z celej haly okúsili iba malú časť. Logicky = preto tam musíme ísť znova! Takže tí, ktorí nemohli ísť s nami nemusia byť smutní, určite sa tam plánnujeme vrátiť, lebo sa to oplatí a nie len jeden krát. :)


Bizon_Micka.

Itinerár

Plán je jednoduchý, išlo by sa liezť do Viedne konkrétne do tejto haly http://www.kletterhallewien.at.
Vstup sa tam zakupuje na celý deň a vychádza na 13 eur, tak by sa vyrážalo doobeda a vracali by sme sa večer. Momentálne neviem či by sa šlo autom alebo vlakom. Pre informáciu pri hale je možnosť parkovania zadarmo a ak by sa šlo vlakom, tak cena spiatočného lístka na vlak je 11 eur. Zhruba takýto je plán.

Ďalšie informácie:

Hala je otvorená denne od 9:00-23:00. Vyzerá to tam fakt obrovsky a je tam celá škála úrovni tu si môžete pozrieť aké všelijaké: http://www.kletterhallewien.at/routen/sektoren/ a urobiť si chúťky :). Vyzerá, že sú tam cesty skôr na cvakanie, ale myslim si že to nie je nevýhoda a zabavili by sme sa tam určite tak či tak...