Výlet do karpát

Výlet do karpát

Záznam z akcie

Jedného krásneho jesenného piatku, počas jesenných prázdnin a rektorského voľna, ktoré nám bolo dobrosrdečne dopriate, sme sa vydali na výlet do Malých Karpát. V úzkej zostave, Marek, Žaba a ja sme vyrazili smerom na Vápennú.

Počasie nám, ako býva zvykom doprialo, jesenná obloha nás striedavo osviežovala mrholením, ktoré spestroval občasný dážď. Výlet sme začali v Sološnici a rezkým nástupom sme sa čo nevidieť vyšvihli na Vápennú. Po skontrolovaní vyhliadky a zápise do vrcholovej knižky sme neohrozene pokračovali po hrebeni smerom na Amonovu lúku. Cestou iba krátka zastávka na Klokoči, no napriek rýchlemu postupu sme nestíhali absolvovať plánovanú trasu až do Plaveckého Mikuláša. V náhlení sa za autobusom sme si cestu skrátili našim obľúbeným spôsobom, "lesom kade ľahšie", a tak sme ušetrili skoro hodinu času ktorú sme potom mrzli na autobusovej zastávke v Plaveckom Podhradí.

Napriek náhleniu sa sme absolvovali príjemný poldňový výlet spestrený výskytom mlokov a snehu(akurát na dve snehové gule). Výčitka ostáva len na krčmu v Plaveckom Podhradí, ktorá sklamala a nebola včas otvorená.  :)


Tomáš M.


A ako bonus, tu sú fotky z akcie:

foto


enjoy Žaba

Itinerár

Takže ľudkovia zajtra na výlet okolo vápennej?? O 8:15 ide bus z niv, plánovaný návrat je okolo 3-4.