Ukončenie skalnej sezóny

Ukončenie skalnej sezóny

Záznam z akcie

V nedeľu ráno síce bolo hmlisto a usmoklene, predsa sme sa zišli na Zoške. Aj keď v poskromnejšej zostave Tomáš, malý Tomáš, Bizon, Žaba a ja.  

Sediac na chate sme rozjímali, čo s načatým dňom. Rozhodnutie nakoniec padlo na obhliadku skaly Posledná a prechodom cez kopec Kukla príchodom do našej obľúbenej oblasti Dračie zuby. Počasie sa už počas prechádzky pekne vyjasnilo a slnko začalo pekne vypekať. Pred Poslednou sa nám pre zmenu podarilo ešte trošku poblúdiť, ale ako to už býva, odmenou za to nám bol nový, doposiaľ nepoznaný, výhľad. Nakoniec s použitím trocha intuície sa nám podarilo vytúženú skalu objaviť. Obzreli sme miestne skvosty, za ktorých prelezenie stále ponúkam basu piva, a zhodnotili sme to, že sa nám hádam podarí aspoň nijaké tie boldre dať. Nakoniec sme aj dali. S dorezanými prstami, ako len táto skala vie naložiť, a podaktorí s vystrašeným výrazom po prepadnutí netopierom z útrob skál sme sa po piatich ľahších, ale pekných boldroch pobrali ďalej.

Pekným klasickým expedičným výstupom ala naša skratka sme sa dostali na Kuklu a jej rozhľadňu. Vďaka peknému počasiu aj výhľady stáli za to, lenže žalúdky podaktorých živočíchov s nami boli neúprosné a museli sme sa ponáhľať na skaly za sľúbeným opekaním. Na polceste naše rady doplnil aj ešte stále rozbitý malý Maťo. Za chvíľku sme už na skalách zrábali oheň a opekali čo sa dalo. Avšak kvôli pokročilému času sme stihli zhodiť iba jeden zlaňák a utekali sme cestou necestou za zvuku lámajúcich sa stromov naspäť na chatu.

Treba uznať že výlet to bol pekný a kontakt so skalu presne pripomínal aj tohtoročnú našu skalnú sezónu, takže paráda.

P.S. Samozrejme, že na záver bola aj vytúžená cukráreň.    

Marek

Itinerár

Ukončenie tohtoročnej skalnej sezóny.
Ak bude pekne pôjdme na kuklu, niečo polezieme, môžme si aj niečo upiecť.
Keď bude škaredo tak spravíme aspoň výlet po skalách a keď tak hodíme niekde zlaňák.

Stretko bude na Zoške kolom 10:00.