Výlet na Heukuppe

Výlet na Heukuppe

Záznam z akcie

Výlet na Heukuppe sa udial za pekného jesenného dňa.
3 autá zaparkovali na Preiner Gsheid a vydali sa hore hore s posádkou: Žaba, Marek, Maťo, Kubo, Tomáš, Evka, Katka a 3 Katkini kamaráti. Cestou po zelenej značke sme videli krásnu inverziu rozliehajúcu sa v doline oproti. Žltá značka bola význačná rebríkovými pasážami, takže po prudkom stúpaní do kopca sme mali zábavku na rebríkoch a zdolali sme stúpanie okolo 1000 výškových metrov.  
Hore na Heukuppe nás čakal krásny výhľad, z ktorého nás vyháňal len nepríjemný chladný vietor. Po posilnení, či jedlom, či pitím, či vrcholovkou sme šli na chatu za pivom. :)
Pri prvej chate (Karl Ludwig) sme sa nezastavili a pokračovali ďalej smerom na Habsburg Hutte. Ale  v polke cesty na odbočke smerom na chatu sme zvážili sily, čas a blížiace sa mraky a rozhodli sa vybrať smerom dolu. Pri jednom rázcestníku na červenej sme objavili loď, ktorú si Horoklub ukoristil a ako správni piráti sme sa odplavili na nej ďalej po prúde, smerom dolu.
Priaznivé vetry nás odviali na Holzknecht Hutte a dali si zaslúžené pivo. Potom po žltej pekne domkov počítali zajačikov (pády). Víťaz sa prihlási na ďalšej akcii a sláva ho neminie. Poslednou zastávkou bola Waxriegel Hutte, kde sme si obzreli okolie aj chatu a naplánovali zimný výlet do týchto končín na skialpy. Po zdarnom zídení na parkovisko sme spočítali nulové straty a pokojní sme odišli domov.

Žaba

Itinerár

Ideme na HeuKoppe, krasny kopcek nedaleko Viedne