Feraty Karlsbader Hütte II.

Feraty Karlsbader Hütte II.

Itinerár

Ahojte

Tak ako každý rok, tak aj teraz plánujem zorganizovať dáke feraty.

Pre tentokrát som vytypovala znova okolie horskej chaty Karlsbader Hütte v lienských Dolomitoch na Rakúskej strane. Chata je obklopená krásnym panoramatickým hrebeňom. Výhodou lokality sú malé výškové prevýšenia. Samotná chata je vo výške 2 260 mnm a najvyšší vrch v okolí meria 2 770 mnm. Prístup na chatu je od parkoviska cca 1 hodinu pešo.

Plánované feraty sú nasledovné:

Takze nieco k samotnemu programu. Cielom su feraty, ale v pripade horsieho pocasia pojdeme na nejake tury. Z ferat nam tam ostava najviac signifikantna Panorama klettersteig, ktora je dlhsia a fyzicky narocnejsia. Je to vlastne okruh skalnym hrebenom, ktory je hned nad chatou. Dalsou feratou je ferata na vrch Seekofel, ktory je tiez nad chatou, ale nie je sucastou Panorama klettersteig. Tu sa ide tam a naspat tou istou cestou. Je to vlastne ferata, co zaberie najmenej casu. Poslednou alternativou ak nechceme nieco opakovat nam ostava ferata na Weittalspitze, co je vlastne dalsia hrebenova ferata. Tato ferata je najdalej od nas, ale stale v dostupnej vzdialenosti. Zaciatok feraty je 3,5 km od nasej chaty.

C/D - Panorama klettersteig: https://www.bergsteigen.com/…/klette…/panorama-klettersteig/

C - Seekofel klettersteig: https://www.bergsteigen.com/…/klette…/seekofel-klettersteig/

C - Weittalspitze - Allmaier Toni Weg: https://www.bergsteigen.com/…/kletterste…/allmaier-toni-weg/

Chata: https://karlsbaderhuette.at/de/uebernachtung2 Cenník: https://karlsbaderhuette.at/images/websites/karlsbaderhuette/Preisliste/Preisliste_KBH_2020.pdf

-Bizon-