Feraty Eissenerz III.

Feraty Eissenerz III.

Záznam z akcie
Nahral som sem: https://ulozto.cz/!XVQcxXNRH/ferraty-2016-rar
heslo:grigorov
/Hajo/

Itinerár

Odchod z Bratislavy je v piatok o 16:30.Prosím najneskôr do stredy(20.7.2016) nahlásiť ak si niekto akciu rozmyslel a nechcel/nemohol sa jej zúčastniť.
Zdravím všetkých priaznivcov ferát

Rada by som Vám oznámila, že sa nám z našej nenápadnej akcie stala tradícia. Tento rok si po 3. krát užijeme feratový víkend. Dlho som uvažovala kam vyraziť a čo podniknúť, ale nakoniec som sa rozhodla znova pre Eisenerz. Čakajú tam na nás vari najkrajšie feraty, ktoré sme tam ešte neprešli. To bol aj hlavný dôvod prečo som zostala pri rovnakej destinácií.

Ubytovanie je plánované v našom už overenom kempe.

Itinerár:

Sobota

Kaiser Franz Joseph - D - 800 v.m. Topo

Jedná sa o krásnu feratu v skalnej stene, ktorá má 800 v.m. Prístup je veľmi jednoduchý 15 min od parkoviska. Ak by bola chuť, tak na vrchu feraty sa dá okúsiť aj zaujímavá puklina s komínom za D/E. Pre tých, ktorí by chuť nemali môžu kľudne počkať na vrchu kopca.

Treba rátať so skorým ranným vstávaním. Chceme predbehnúť davy ľudí a poprípadne uniknúť pred teplom... :)


Nedeľa

Kaiserschild - D/E - 360 v.m. Topo

Pri tejto ferate nepredpokladám, že by bolo veľa turistov, lebo má dlhší prístup, ale za to je na nej atrakcia, ktorá mi vŕta v hlave už niekoľko rokov a to 40 m dlhý lanový mostík ponad..... no ponad vzduch... :D Mostík sa dá obísť aj po skale, ale kto by si to robil! :)