Feratami na Dachstein

Feratami na Dachstein

Itinerár

Feratami na Dachstein (2995 m)Akcia sa koná a vyrážame v piatok o 15:30 z Račka - link.

Ubytovanie na chate: Dachstein Sudwand Hutte

Ubytovanie som rezervovala pre 5 osôb(Ja, Tomáš, Maťo, Hajo a Peťo) v matrazlageri. Cena za noc je 19 eur, za príplatok 7 eur na ráno máme na chate aj raňajky. V prípade zlého počasia sa dá rezrvácia zrušiť najneskôr 2-3 dni pred dňom odchodu. Najneskôr sa dá prísť do 22:00, ale určite som za skorší príchod.

Hocijaké zmeny mi hláste aj telefonicky a hneď. ;)Cena lístka na lanovku je 22,50. Treba ešte rátať s mýtom za cestu, čo vychádza na nejakých 10 eur na auto.

Posledná gondola lanovky by mala schádzať po 17:00 z hornej stanice. K tomu budeme musieť prispôsobiť začiatok túry, treba rátať so skorým ranným vstávaním!


I keď tu nie sú všetci zahlásení tak predbežne rátam na túto akciu 7 ľudí a to: Ja, Tomáš, Maťo, Hajo, Katka, Majka a Peťo. Viac ľudí by som už nepriberala.

Podrobný popis:PIATOK

Vyraziť z Bratislavy smer Ramsau am Dachstein. Parkovali by sme pod lanovkou na Dachstein. Na parkovisko vedie platená horská cesta za vstup sa platí cca 10 eur na auto. Odtiaľto je to na chatu cca 35 minút a prevýšenie cca 200 m.n.m.


SOBOTA

Skoré ranné vstávanie, kedže na vrch vedú tri feraty(Anna klettersteig, Der Johann klettersteig a Dachsteinsteig) a človek zdolá prevýšenie cca 1200 m.n.m. Návrat na chatu by bol lanovkou.

Feraty:

Anna klettersteig - obtiažnosť D, nastúpanie 300 v.m. topo
Der Johann klettersteig - obtiažnosť E, nastúpanie 700 v.m. topo
Dachsteinsteig/Schulter - obtiažnosť A/B, nastúpanie 140 v.m. topo

Tu sú všetky tri pokope: sumár

Dôležitá poznámka: po každej ferate je možný ústup a návrat na chatu. Ideálne by bolo keby to bolo po poslednej... :)


NEDEĽA

Na druhý deň by sme vstávali už neskôr. ;) Pôvodne bol plán presunúť sa do inej doliny, ale myslím si, že bude lepšie keď sa prejdeme po okolí a zídeme dolu.

Nechávam tu ešte popis pôvodného plánu: Trochu by sme si oddýchli, zišli k autu a predbežne je na pláne presun do ďalšej doliny autom a z Aualm-u vyjdenie na Hofpürglhütte. Tam by sme si dali obedík a vrátili sa späť k autu.

Z Aualm-u na chatu je to cca 400 v.m. Rada by som sa tu zastavila zdôvodu, že je chata východiskovým bodom pre rôzne lezecké cesty a chcela by som trochu obhliadnuť terén a získať bližšie informácie.


Časom ešte pribudnú bližšie informácie.

Teším sa na Vás :)

Bizon