Skialpvíkend v MF

Skialpvíkend v MF

Záznam z akcie

Miesta na Chate pod Chlebom boli rezervované, počasie malo byť priaznivé, už sa len dostať na hrebeň z Vrátnej a spustiť sa na chatu. S koordinačnými a dohadovacími zdržaniami, sme sa dostali do Vrátnej okolo ôsmej večer. Plní entuziazmu, dobre nálady a bateriek v čelovkách, sme začali pomaly, ale isto šlapať hore za pivom a teplou polievkou.
Mesiac a hviezdy svietili na cestu, len tu a tam sme sa preľakli, čo za medveďa ručí v lese, paličky a lyže to boli. :) Ako had, sme sa za sebou sunuli do Snilovského sedla a už sme sa šúchali na pásoch dolu ku chate, kde nás čakalo občerstvenie. Dobrá partia a gitara bola zábava na večer.

Ráno sme sa prebudili do krásneho slnečného dňa, raňajky a už se fičali do Snilovského sedla.  Odtiaľ už sme zlyžovali cez Oštiepkovú a hole sme dali lyže na ruksaky a poď ho cez les na zjazdovku Paseky pod Poludňový Grúň. Dali sme malé občerstvenie a už sme šlapali hore na Pludňový Grúň. Strýco 9000 nemôže byť opomenutý, dlháň v trenkách (fialových) a tričku, šiel ako drak svojou stopou a ani sme nestihli prečítať čo mal na zadku na trencloch napísané.
Krásne  slnečné počasie spôsobilo pretlak ľudí a tiež krásne výhľady na Nízke Tatry, či Roháče a kopce, mestá na vôkol.

Hrebeň sme si užili ako sa len dal. Slnko hrialo a sme len šlapali hore dolu až ku Chlebu.  Zjazdy na pásoch dolu kopcom, sa stali mojími, nie až tak neobľúbenými ako z inej sľapačky. Chleb sme dosiahli, pofotili panorámy a už sme žľabom zlyžovávali ku chate. Prvé oblúčiky v exponovanom teréne sú najhoršie, ale po pár otočkách sme si plnými dúškami užívali zjazd.

Večer sa niesol v znamení plnej chaty turistov a dobrej nálady.  Nemôhla chýbať ani hudba a neskôr vyspievané hlasy. S týmto príjemným pocitom sme si líhali spať, nedúfajúc čo poľský občania si pre nás majú prichystané.

Ráno o šiestej  drahí spolu-spiaci začali šušotiť so sáčkami a konverzovať, akoby boli sami v celom podktoví. Ani po uporozňovaní sme ich ranné posedenie nedokázali zastaviť a tak sme boli vykopaní zo spánku. Po trochu ponurých raňajkách sme si ešte vyšľapali na Malý Kriváň a žľabom zlyžovali do Sniloveského a dole do Vrátnej k autu. Plní dojmov sme sa rozlúčili a pomaly šli domov, lebo domov sa z hôr chodí ťažšie.  :)

a ešte fotky : link

Žaba

Itinerár

Skialpvíkend na Chate pod Chlebom.
Kto by mal záujem?
Viac: http://www.hsencian.sk/