Výlet na vrch so zvláštnym názvom - Baske

Výlet na vrch so zvláštnym názvom - Baske

Záznam z akcie

Po dlhšom čase som aj ja zas zorganizoval akciu. Keďže počasie nám nie vždy praje, už dopredu sme sa dohodli, že ideme samozrejme za každého počasia. Destináciou bol vrch Baske, názov na slovenské pomery to ozaj nezvyčajný. Po rannom zločine s názvom vstávanie sme s Evkou sadli do auta a potom naložili Katku a Maja a vyrazili do mlhavého rána smerom za Trenčianske Teplice.

Záznam z tejto akcie dokončujem pod spoločenským tlakom.

Jednoducho a stručne sme prišli do dedinky pod Baske, bohužiaľ takto zhurta si ani nespomeniem na názov. Každopádne začali sme šľapať, po krátkom úvode prišlo stúpanie lesíkom, kde sa Evke nepáčil oznam a výskyte medveďa v našich zemepisných šírkach. Vrámci eventuálneho výskytu som teda robil lomoz, keby náhodou... Po asi hodinke šľapania sme prišli k chate pod Baske, kde sme našli partiu "zálesákov", ktorí sa rozhodli osláviť víkend práve v tejto ubytovni. Ponúkli nás nápojmi, teda tí čo neyspávali opicu. Samotný vrchol Baske nie je moc zaujímavý, pekné boli výhľady ako sa cez vrchy hnala hmla a pomedzi ňu občas presvitol kotúč Slnka. Vydali sme sa ďalej hrebeňom až sme došli do sedla, tkorého názov už tiež neviem. Každopádne po zostupe dolu aj so šmýkaním v blate sme si dali ešte asi 3km asfaltky a nakoniec sme sa busom odviezli k autu. Cesta domov už bola klasická, s rečami o ničom aj o všeličom. Príjemný dojem z jesennej prechádzky...

#Baske #ciki

Itinerár

Ráno z BA za Trenčianske Teplice,  výstup na Baske, poobede návrat do BA. Do môjho auta sa zmestíme 5. S tým, že 2 miesta sú už obsadené.