Ukončenie skalnej sezóny

Itinerár Záznam z akcie Fotogaléria Účasť

Záznam z akcie

V nedeľu ráno síce bolo hmlisto a usmoklene, predsa sme sa zišli na Zoške. Aj keď v poskromnejšej zostave Tomáš, malý Tomáš, Bizon, Žaba a ja.  

Sediac na chate sme rozjímali, čo s načatým dňom. Rozhodnutie nakoniec padlo na obhliadku skaly Posledná a prechodom cez kopec Kukla príchodom do našej obľúbenej oblasti Dračie zuby. Počasie sa už počas prechádzky pekne vyjasnilo a slnko začalo pekne vypekať. Pred Poslednou sa nám pre zmenu podarilo ešte trošku poblúdiť, ale ako to už býva, odmenou za to nám bol nový, doposiaľ nepoznaný, výhľad. Nakoniec s použitím trocha intuície sa nám podarilo vytúženú skalu objaviť. Obzreli sme miestne skvosty, za ktorých prelezenie stále ponúkam basu piva, a zhodnotili sme to, že sa nám hádam podarí aspoň nijaké tie boldre dať. Nakoniec sme aj dali. S dorezanými prstami, ako len táto skala vie naložiť, a podaktorí s vystrašeným výrazom po prepadnutí netopierom z útrob skál sme sa po piatich ľahších, ale pekných boldroch pobrali ďalej.

Pekným klasickým expedičným výstupom ala naša skratka sme sa dostali na Kuklu a jej rozhľadňu. Vďaka peknému počasiu aj výhľady stáli za to, lenže žalúdky podaktorých živočíchov s nami boli neúprosné a museli sme sa ponáhľať na skaly za sľúbeným opekaním. Na polceste naše rady doplnil aj ešte stále rozbitý malý Maťo. Za chvíľku sme už na skalách zrábali oheň a opekali čo sa dalo. Avšak kvôli pokročilému času sme stihli zhodiť iba jeden zlaňák a utekali sme cestou necestou za zvuku lámajúcich sa stromov naspäť na chatu.

Treba uznať že výlet to bol pekný a kontakt so skalu presne pripomínal aj tohtoročnú našu skalnú sezónu, takže paráda.

P.S. Samozrejme, že na záver bola aj vytúžená cukráreň.    

Marek